تبلیغات
جنگ افزار - رونمایی از هواپیمای جاسوسی آمریکا

رونمایی از هواپیمای جاسوسی آمریکا

نوشته شده در تاریخ : پنجشنبه 24 آذر 1390   11:25 بعد از ظهر

نوع مطلب :ویژه ،

در پی سرنگونی هواپیمای جاسوسی بدون سرنشین آمریکا در مرزهای شرقی کشور، شامگاه پنج‌شنبه سفیر سوئیس به عنوان حافظ منافع آمریکا به وزارت خارجه احضار و یادداشت اعتراض دولت ایران به وی تسلیم شد.
همزمان در یادداشت اعتراضی دیگری به بان کی‌مون دبیر کل سازمان ملل متحد، تهران از وی خواست تا نسبت به تجاوز اخیر این هواپیمای جاسوسی به آسمان کشورمان واکنش نشان دهد. همچنین روز پنج‌شنبه تصاویر هواپیمای بدون سرنشین ضد رادار RQ170 برای نخستین بار در یکی از بخش‌های خبری شبکه اول سیما به نمایش گذاشته شد؛ هواپیمایی که به گفته مقامات آمریکا برای جاسوسی از تاسیسات هسته‌ای ایران و اردوگاه‌های آموزشی حزب‌الله لبنان استفاده می‌شده است.
احضار حافظ منافع آمریکا به وزارت خارجه
شامگاه پنج‌شنبه وزارت خارجه ایران با احضار سفیر سوئیس در تهران، ضمن اعتراض بسیار شدید به تجاوز یک فروند هواپیمای جاسوسی آمریکا به عمق حریم هوایی ایران، توضیحات فوری و اقدامات جبرانی دولت آمریکا در این زمینه را خواستار شد. به گزارش ایسنا، در یادداشت اعتراض دولت ایران که به سفیر سوئیس به‌عنوان حافظ منافع آمریکا در ایران تسلیم شد، با اشاره به افزایش اقدامات تحریک‌آمیز و مخفیانه آمریکا علیه ایران، از جمله تجاوز یک فروند هواپیمای جاسوسی RQ170 به عمق حریم هوایی ایران آمده است: این اقدام دولت آمریکا نقض تمام قوانین و مقررات شناخته شده بین‌المللی و اقدام علیه صلح و امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی است و طبعا همه مسوولیت آن بر عهده دولت آمریکاست. در این یادداشت همچنین تصریح شده است: دولت ایران با اعلام شدیدترین اعتراضات خود عواقب تکرار چنین رفتارهایی را متوجه دولت آمریکا دانسته و حق پیگیری شایسته موضوع را برای خود محفوظ می‌داند.
اعتراض رسمی به سازمان ملل

تصاویر rq170 2
در رویدادی دیگر، محمد خزاعی نماینده ایران در سازمان ملل متحد به بان کی مون دبیر کل این سازمان نامه نوشت و به طور رسمی به موضوع تجاوز هوایی آمریکا به آسمان کشورمان اعتراض کرد.
به گزارش ایسنا، در این نامه رسمی، خزاعی با اشاره به افزایش عملیات مخفی و تحریک‌آمیز دولت آمریکا ضدجمهوری اسلامی ایران در ماه‌های اخیر خطاب به بان کی مون آورده است: در ادامه این روند، اخیرا یک هواپیمای جاسوسی بدون سرنشین آمریکا از نوع RQ170 و با شماره سریال مشخص، به حریم هوایی جمهوری اسلامی ایران تجاوز کرده است. این هواپیما پس از ورود به عمق 250 کیلومتری خاک ایران در منطقه شمالی طبس، با اقدام به موقع و مقتدرانه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران روبه‌رو شد.
خزاعی در این نامه همچنین به یادداشت‌های قبلی ایران به دولت آمریکا نسبت به این اعمال تجاوزکارانه و عملیات مخفی آمریکا علیه ایران اشاره و تاکید کرده است: دولت متبوع اینجانب این اقدام دولت آمریکا را نقض فاحش، تحریک‌آمیز و خصمانه تلقی می‌کند و در مغایرت آشکار با حقوق بین‌الملل، به ویژه اصول اساسی منشور ملل متحد می‌داند.

تصاویر rq170 6
ایران در این نامه همچنین قویا به این گونه اقدامات خصمانه و تجاوزکارانه اعتراض کرده و نسبت به عواقب مخرب تکرار این گونه اعمال هشدار داده است.
این نامه افزوده است: ایران حق مشروع خود را برای اتخاذ همه اقدامات لازم به منظور حفاظت از حاکمیت ملی خود محفوظ می‌دارد.
در این نامه آمده است: دولت ایران محکومیت چنین اقدامات تجاوزکارانه را خواستار است و اتخاذ تدابیر موثر و روشن برای پایان دادن به این‌گونه اعمال خطرناک و غیرقانونی را در راستای مسوولیت‌های سازمان ملل در حفظ صلح و امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی طبق نص صریح منشور، درخواست می‌کند.
نماینده کشورمان همچنین از دبیرکل سازمان ملل خواسته است این نامه به عنوان سند مجمع عمومی و شورای امنیت منتشر و میان دولت‌های عضو سازمان ملل متحد توزیع شود.
این اعتراض رسمی کشورمان همچنین به‌طور همزمان به رییس شورای امنیت و رییس مجمع عمومی این سازمان ارسال شده است.
به گزارش خبرگزاری مهر، خزاعی همچنین در مصاحبه با شبکه تلویزیونی سی ان ان برخی ادعاها در خصوص اینکه ایران اطلاعات مربوط به این هواپیما را با دیگر کشورها در میان می‌گذارد، رد کرد.
جاسوسی از تاسیسات هسته‌ای ایران
آنچنان که خبرگزاری روسی نووستی به نقل از مقامات آمریکایی گزارش داده است، هواپیمای سرنگون شده آمریکایی به جمع‌آوری اطلاعات درباره تاسیسات هسته‌ای ایران اشتغال داشته و در افغانستان مستقر بوده است.
همچنین به گزارش ایسنا، به گفته منابع شبکه تلویزیونی ان‌بی‌سی،‌ هواپیمای سرنگون شده در خدمت سازمان سیا بوده است.
اپراتورهای این هواپیما در آمریکا مدعی‌اند که به دلایل فعلا نامعلوم ارتباط با آن را از دست دادند و به دنبال آن سوخت این هواپیما تمام شده و سقوط کرد.
مقامات آمریکایی می‌گویند که این هواپیمای بدون سرنشین از هواپیماهای ناوگان ضد رادار آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) بوده است که سال‌ها از طریق یک پایگاه آمریکایی در افغانستان به جاسوسی از ایران می‌پرداخته است.
خبرگزاری آسوشیتدپرس اخیرا به نقل از مقامات آمریکایی که به نام آنها اشاره‌ای نکرد، گزارش داد: هواپیمای بدون سرنشین ضد رادار RQ170 سیا همچنین برای نظارت بر محل اقامت اسامه بن لادن، رهبر پیشین القاعده در پاکستان پیش از حمله ماه مه مورد استفاده قرار گرفته است.
به گفته این مقامات، آمریکا پایگاه «شینداد» در افغانستان را با هدف حضوری بلند مدت در آن‌جا به منظور انجام عملیات‌های شناسایی و حتی عملیات‌های ویژه در ایران در صورت ضرورت برپا کرده است.
این مقامات گفتند با وجودی که مجوز هیچ ماموریت خاصی در رابطه با ایران داده نشده است اما نیروی نظامی آمریکا برنامه‌هایی احتمالی را برای این‌گونه عملیات‌های پنهانی دارد.
نمایش تصاویر هواپیمای جاسوسی آمریکا
آن‌چنان که خبرگزاری فارس گزارش داده است، بخشی از تصاویر ویژه هواپیمای پیشرفته و جاسوسی بدون سرنشین آمریکایی که پس از تجاوز به خاک ایران با همکاری سپاه پاسداران و ارتش به زمین نشانده شده است، شامگاه پنج‌شنبه از شبکه اول سیما پخش شد.
بر اساس این گزارش، طول دو بال این هواپیما حدود 26 متر، طول بدنه چهار و نیم متر و ارتفاع آن یک متر و 84 سانتی متر است و دارای سیستم‌های پیشرفته جمع‌آوری اطلاعات در ابعاد الکترونیکی، تصویری و مخابراتی و سامانه‌های راداری مختلف است.
این هواپیمای جاسوسی از جهت نوع ساخت و پوشش، رادار گریز طراحی شده و از حیث فناوری آخرین نمونه هواپیماهای پیشرفته‌ای است که آمریکا مورد استفاده قرار می‌دهد.
در پی انتشار این تصاویر، سردار سرتیپ پاسدار امیرعلی حاجی زاده فرمانده نیروی هوا و فضای سپاه در گفت و ‌گویی با تشریح چگونگی کنترل هواپیمای پیشرفته جاسوسی آمریکا توسط نیروهای مسلح ایران اعلام کرد که اخیرا با اطلاعات جمع‌آوری شده و مراقبت‌های دقیق الکترونیکی مشخص شد این هواپیما قصد نفوذ و جاسوسی بر فراز کشورمان را دارد که پس از ورود این هواپیما به فضای شرق کشور، این هواپیما در کمین‌گاه الکترونیکی نیروهای مسلح قرار گرفت و با حداقل خسارت در ایران به زمین نشانده شد.
آمریکا و اسرائیل شوکه شده‌اند
در همین حال، یک پایگاه نزدیک به مقامات اطلاعاتی رژیم صهیونیستی اذعان کرد که هم سازمان‌های اطلاعاتی آمریکایی و هم سازمان‌های اطلاعاتی اسرائیلی از این اقدام ایران «شوکه شده‌اند.» به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی گلوبال ریسرچ، گزارش صادر شده از سوی پایگاه اطلاع‌رسانی صهیونیستی دبکا فاش می‌کند که RQ170 مسلح به سیستم خودانفجاری بوده است که هرگاه به‌دست نیروهای طرف مقابل افتد، خود را منهدم کرده و اطلاعاتش در امان باشد؛ اما با تدبیر دقیق سیستم‌های جنگ الکترونیک ایران، این سیستم خودانفجاری نیز عمل نکرده است.
تحلیل پنتاگون از تصاویرمنتشر شده از هواپیمای جاسوسی
پنتاگون در تحلیل تصاویر پخش شده از هواپیمایی جاسوسی آمریکا در تلویزیون ایران اعلام کرد که این هواپیما، آمریکایی است. به گزارش ایسنا، جان کربی، سخنگوی پنتاگون (وزارت دفاع آمریکا) گفت: کارشناسان آمریکایی بعد از تحلیل تصاویر منتشر شده از سوی تلویزیون ایران بیان کردند که این هواپیما، هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی است که ایران در خاک خود سرنگون کرده است. وی ادامه داد: ما تصاویر را دیدیم و اکنون کارمندانی هستند که به دنبال بازگرداندن آن هستند. کربی از افشای هویت این افراد خودداری کرد و گفت: این افراد «تنها از نظامیان» نیستند. وی در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه ادعا کرد که ایرانی‌ها توانایی لازم را برای استفاده از اسرار این هواپیما ندارند.
عکس: روابط عمومی سپاه

تصاویر rq170 5

تصاویر rq170 4

تصاویر rq170 3

تصاویر rq170 1نوشته شده توسط:مصطفی
نظرات() Kasha
یکشنبه 15 مهر 1397 12:41 بعد از ظهر
6. New York Academy for Acting and Film.
Can you get an operation to make you taller?
سه شنبه 17 مرداد 1396 05:27 قبل از ظهر
You made some good points there. I looked on the internet for more info about the issue and found most individuals
will go along with your views on this site.
Foot Problems
شنبه 14 مرداد 1396 12:33 قبل از ظهر
Hello, I log on to your new stuff daily. Your story-telling style
is witty, keep it up!
Where is the Achilles heel?
دوشنبه 9 مرداد 1396 09:43 بعد از ظهر
Hi, I wish for to subscribe for this website to take latest updates, so where
can i do it please help.
How you can increase your height?
شنبه 7 مرداد 1396 11:48 قبل از ظهر
magnificent put up, very informative. I wonder why the
opposite specialists of this sector do not realize this.
You must continue your writing. I am sure, you've a great readers' base already!
BHW
دوشنبه 4 اردیبهشت 1396 12:11 بعد از ظهر
Everyone loves it when people come together and share opinions.
Great site, continue the good work!
manicure
یکشنبه 3 اردیبهشت 1396 08:48 قبل از ظهر
Hey! I know this is kinda off topic but I was wondering which blog platform are you using for this site?
I'm getting sick and tired of Wordpress because I've had issues with hackers and I'm looking at alternatives for
another platform. I would be fantastic if you could point me
in the direction of a good platform.
BHW
دوشنبه 28 فروردین 1396 10:48 بعد از ظهر
Hi there would you mind sharing which blog platform
you're using? I'm going to start my own blog soon but
I'm having a hard time choosing between BlogEngine/Wordpress/B2evolution and
Drupal. The reason I ask is because your
design and style seems different then most blogs and I'm looking for
something completely unique. P.S Sorry for getting off-topic
but I had to ask!
BHW
جمعه 25 فروردین 1396 06:37 بعد از ظهر
What's up to every single one, it's really a fastidious
for me to go to see this website, it contains precious Information.
BHW
پنجشنبه 24 فروردین 1396 02:58 بعد از ظهر
These are genuinely fantastic ideas in about blogging.

You have touched some fastidious points here. Any way keep up wrinting.
BHW
پنجشنبه 24 فروردین 1396 03:20 قبل از ظهر
Heya just wanted to give you a brief heads up and let you
know a few of the pictures aren't loading correctly.
I'm not sure why but I think its a linking issue. I've tried it in two different internet browsers and both
show the same results.
manicure
سه شنبه 22 فروردین 1396 02:02 قبل از ظهر
What i do not understood is in fact how you are not really
a lot more neatly-appreciated than you might be
now. You are very intelligent. You understand thus significantly
on the subject of this matter, produced me in my view imagine
it from so many numerous angles. Its like women and men aren't interested except it's
something to accomplish with Woman gaga! Your own stuffs excellent.
All the time deal with it up!
manicure
جمعه 18 فروردین 1396 07:19 قبل از ظهر
Hurrah! After all I got a web site from where I be
able to actually take valuable data concerning my study and knowledge.
میلاد
یکشنبه 21 آبان 1391 02:09 بعد از ظهر
افرین
محمد
دوشنبه 3 بهمن 1390 09:32 بعد از ظهر
داداش دمت گرم خیلی با حال بود منم مثل خودت عاشق این جور چیزام .مطلب از تك تیر انداز های مدرن اگه میتونی بزار مرسی
پاسخ مصطفی : حتماً
ممنون از نظرت
یک کارشناس اسلحه
یکشنبه 18 دی 1390 09:54 قبل از ظهر
ایران جنگ الکترونیک پیشرفته ای داره. آمریکا و متحدانش همه شوکه شدند.ممنون.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آخرین پستها

یاک 130، جنگنده آموزشی- ضربتی پیشرفته جمعه 14 شهریور 1393
رادار چیست؟ چهارشنبه 11 بهمن 1391
آشنایی با موشکهای زمین به هوای روسی سام چهارشنبه 11 بهمن 1391
سرلشکر خلبان شهید بهرام عشقی پور چهارشنبه 11 بهمن 1391
جیپ، قهرمان جاده و بیابان چهارشنبه 26 مهر 1391
توپ ۲۱۰ میلیمتری K12 دوربردترین توپ تاریخ چهارشنبه 26 مهر 1391
* مقاله * چهارشنبه 26 مهر 1391
عقاب سرفراز، از سقوط در خاک دشمن تا بازگشت به آغوش میهن چهارشنبه 26 مهر 1391
نسلهای مختلف هواپیماهای جنگنده چهارشنبه 26 مهر 1391
موشک حرارتی، سرگردان در آسمان تهران چهارشنبه 26 مهر 1391
بازگشت به وبلاگ چهارشنبه 26 مهر 1391
F-100 سوپرسابر، اولین جنگنده مافوق صوت آمریکایی چهارشنبه 31 خرداد 1391
F-2، جنگنده ژاپنی چهارشنبه 31 خرداد 1391
در کمین فاکسبت چهارشنبه 31 خرداد 1391
تاریخچه سلاحهای گرم در ایران جمعه 29 اردیبهشت 1391
جنگ ویتنام پنجشنبه 28 اردیبهشت 1391
F-4 Phantom II جنگنده ای در پایان کار جمعه 8 اردیبهشت 1391
آشنایی با بمب افکن B-1 Lancer جمعه 8 اردیبهشت 1391
معرفی ناو هواپیمابر فرانسوی شارل دوگل جمعه 25 فروردین 1391
فاکتور های مقایسه هواپیماهای جنگنده پنجشنبه 17 فروردین 1391
عید بر شما مبارک باد سه شنبه 1 فروردین 1391
تاریخچه و ویژگیهای هواپیمای F5 پنجشنبه 11 اسفند 1390
اسنایپر M-107 پنجشنبه 6 بهمن 1390
اسنایپر قدرتمند ... M21 EBR پنجشنبه 6 بهمن 1390
گران‌ قیمت‌ ترین تجهیزات نظامی آمریکا چهارشنبه 5 بهمن 1390
شکارچیان فاکس‌بت جمعه 23 دی 1390
رونمایی از هواپیمای جاسوسی آمریکا پنجشنبه 24 آذر 1390
آشنایی با خانواده فلانکر جمعه 11 آذر 1390
آشنایی با یوزی، مشهورترین مسلسل دستی جهان پنجشنبه 10 آذر 1390
Makarov پنجشنبه 26 آبان 1390
لیست آخرین پستها